Březen

Čtenáři naši milí,

copak jsme to zažili v březnu měsíci? Pohodlně se usaďte a přečtěte si pár řádků našich a klidně i ostatních.

Vezměme to od začátku března. To jsme se zrovna nesešli, neb jsme se rozlétli do míst bližších i vzdálenějších během prázdnin jarních. Hned po jarních prázdninách nás přišel navštívit náš bývalý žák Rudolf, který za námi přijel ze Žamberka, kde bydlí a chodí do školy. Na zahradu nám přivezli kompost, kterým jsme naplnili školní truhlíky, v nichž budou jednotlivé třídy pěstovat třeba bylinky, hrášek, cibuli, mrkev, petržel, rajčata, fazole nebo ředkvičky či červenou řepu.

Všichni víme, co se momentálně děje na Ukrajině, a je to velmi smutné. Proto jsme se rozhodli, že budeme pomáhat uprchlíkům před válkou a několikrát jsme jim na Krajský úřad v Pardubicích přinesli námi napečené koláče a buchty. Za organizaci této akce velice děkujeme paní učitelce Ilonce Středové, která nám byla velice nápomocna.

A pozor! Naše žákyně Vendy se společně s dalšími dvěma žákyněmi praktické školy dvouleté účastnila celorepublikové týmové kuchařské soutěže, kde, a teď se podržte, vyhrála první místo!!! Na soutěž se holky velice svědomitě připravovaly a ono první místo vyhrály s francouzským koláčem jménem Quiche (čti Kyš) s náplní špenátovou, nivovou, smetanovou a česnekovou, přičemž hlavní ingrediencí byl losos. „Lososa dáme si do nosa!“ Blahopřejeme!

Tak, a na závěr si připomeneme také to, že tři naši žáci: Petr, Tomáš a Veru se chystají velice svědomitě a pilně na závěrečné zkoušky. Opakujeme, drtíme, doučujeme.

Milí čtenáři, přejeme vám mír na duši i ve světě!

Tříďas a žáci praktické dvouleté druhé zdraví!

tn_obrazek_14970.png

tn_obrazek_14969.png